czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 stycznia 2013
  • 3 lutego 2013
  • wyświetleń: 6332

TV: koleje wrocą na Przystanek?

Od około dwóch miesięcy trwa batalia o przywrócenie ruchu kolejowego na stację Czechowice-Dziedzice Przystanek. Póki co bezskutecznie, ale inicjatorzy tej akcji nie rezygnują.

Reklama

Wnioskodawcy przesłali już pismo do władz gminy oraz do Kolei Śląskich. Chociaż odpowiedź od burmistrza otrzymali szybko, tak wciąż nie mogą doczekać się na list od przewoźnika. Szczegóły w materiale wideo, w którym między innymi przeprowadziliśmy rozmowę z Maciejem Zarembą - rzecznikiem KŚ.-----

Czechowice-Dziedzice Przystanek otwarty został przy ulicy Fabrycznej (obecnie Łukasiewicza) w 1906 roku, wówczas jeszcze pod nazwą Vacuum Oil.

Niedawno obiekt został wyremontowany. Obecnie ze stacji korzystają przede wszystkim osoby mieszkające w sąsiedztwie oraz pracownicy rafinerii należącej do Grupy Lotos. Obecnie stacja obsługuje ruch lokalny na linii Katowice - Bielsko-Biała.

ab, aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.