czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 2 lutego 2013
  • wyświetleń: 1475

Uczniowie mają "haka na raka"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Już po raz czwarty młodzież Zespołu Szkół "Silesia" będzie walczyć z rakiem w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "Mam Haka na Raka". Tematem tej edycji programu jest nowotwór złośliwy skóry - czerniak.

Dotychczas w ramach programu powstało 5 kampanii społecznych: "Wystarczy tak niewiele..." (rak piersi), "Nie pakuj się do trumny, zrób cytologię" (rak szyjki macicy), "Nie krępuj się, zerwij z milczeniem" (rak prostaty), "Nie wiąż się z papierosem" (rak płuca) oraz "Zabezpiecz tyły. Zrób kolonoskopię" (rak jelita grubego).

Warto przypomnieć, że 4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Polska Unia Onkologii w sobotę, 2 lutego, w większości ośrodków onkologicznych w Polsce organizuje Dzień Otwartych Drzwi. Celem akcji jest promowanie zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, propagującego postawy prozdrowotne i czujność onkologiczną.

W VI edycji programu biorą udział uczniowie klasy 3a technikum informatycznego w składzie: Krzysztof Giertler, Maciej Kozubek, Dawid Kubisz, Paweł Mandla.

aka / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj