czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 lutego 2013
  • 3 marca 2013
  • wyświetleń: 3245

SP nr 5: nabór do klasy sportowej

Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach ogłasza nabór do klasy I ukierunkowanej na sport na rok kalendarzowy 2013/2014 dzieci z rocznika 2006 i 2007. W klasach od I do III oprócz 3 godzin wychowania fizycznego wynikających z podstawy programowej będzie jedna dodatkowa godzina zajęć z instruktorem.

Przez pierwsze trzy lata nauki dzieci będą miały przygotowanie do klasy IV, która stanie się klasą sportową z 10 godzinami wychowania fizycznego (4 ogólnorozwojowymi i 6 ukierunkowanymi na daną dyscyplinę sportową). Klasa sportowa będzie dwuprofilowa, siatkówka chłopców i koszykówka dziewcząt.

W ramach wychowania fizycznego odbywać się będą również zajęcia na basenie "Wodnik" z instruktorem pływania. SP 5 współpracuje z Miejskim Towarzystwem Sportowym "Winner", MKS-em Czechowice - Dziedzice oraz Gimnazjum nr 2, w którym dzieci po skończeniu szkoły podstawowej mogą kontynuować naukę w klasie sportowej o tych samych profilach.

Do klasy I mogą być zapisywane dzieci z rejonu Szkoły jak również spoza rejonu. Szkoła Podstawowa nr 5 zapewnia wysoki poziom kształcenia, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i trenerską, dobrą bazę sportową, niewielką odległość od obiektów sportowych (basen, stadion MOSiR, lodowisko), obozy rekreacyjno - sportowe.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjno - organizacyjne do Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Klasztornej 21 w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 6 marca na godzinę 16:30. Więcej informacji pod numerem telefonu 32 215-34-27 kom. 531855767, na stronie internetowej [url=http:/www.sp5.czechowice-dziedzice.pl lub w sekretariacie szkoły.

Błażej Dziech

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.