czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 lutego 2013
  • wyświetleń: 1214

OPS na rzecz aktywnej integracji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach podsumowuje zeszły rok z projektem "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice".

ops
Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. OPS


W 2012 roku w projekcie brały udział 3 grupy. W pierwszej znalazło się 10 osób niepełnosprawnych. W grupie drugiej, rodzicielskiej 8 kobiet i 10 kobiet w ramach grupy rodziców dzieci niepełnosprawnych. W minionym roku w ramach projektu uczestniczki i uczestnicy uzyskali wsparcie z zakresu integracji społecznej, zawodowej, edukacyjnej i zdrowotnej.

Prowadzone były m.in. warsztaty przełamujące stereotypowe postrzeganie kobiety i mężczyzny w rodzinie, grupy wsparcia, treningi umiejętności rodzicielskich czy warsztaty promujące zdrowy tryb życia, a także zajęcia rekreacyjno-relaksacyjne. Uczestniczki i uczestnicy projektu wraz z rodzinami brali udział w wyjazdach integracyjnych do: Parku Miniatur w Inwałdzie, Kopalni Soli "Wieliczka", Krakowa i Wisły.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj