czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 lutego 2013
  • wyświetleń: 4687

Otwarcie nowej strażnicy PSP

W poniedziałek 11 lutego dokonano otwarcia nowego Posterunku Państwowej Straży Pożarnej w Czechowicach-Dziedzicach.

Funkcjonujący ponad 8 lat Posterunek PSP w Czechowicach-Dziedzicach na stałe wpisał się w system zabezpieczenia operacyjnego naszego powiatu. Ilość odnotowywanych co roku interwencji, w tym także dużo zdarzeń drogowych na DK- 1 oraz powódź w 2010 roku potwierdza słuszność jego istnienia, jak również potrzebę wzmocnienia systemu zabezpieczenia operacyjnego tego właśnie rejonu.

Otwarcie posterunku PSP w Czechowicach-Dziedzicach · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Dzięki władzom samorządowym miasta i gminy Czechowice-Dziedzic, przy szczególnym zaangażowaniu burmistrza Mariana Błachuta, rozpoczęto prace związane z dobudową nowych pomieszczeń dla Posterunku PSP. Zakończona w roku ubiegłym i w całości sfinansowana ze środków samorządu miasta i gminy Czechowice-Dziedzice budowa Posterunku stworzyła możliwość pełnienia służby przez strażaków PSP w bardzo dobrych warunkach.

Ponadto umożliwiając magazynowanie środków gaśniczych, neutralizatorów, sorbentów, materiałów pędnych, zapasu butli do aparatów powietrznych. Otwarta nowa siedziba wraz z dużym pomieszczeniem garażowym daje szanse na funkcjonowanie drugiego lekkiego samochodu, tym samym wzmacniając stan osobowy Posterunku.

ab / czecho.pl
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.