czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 lutego 2013
  • wyświetleń: 2361

Jest mróz, pomóż bezdomnym

W naszym mieście przy ul. Łukasiewicza 13 działa noclegowania. Zapewnia 20 osobom pozbawionym mieszkania nocleg w ciepłym i suchym pomieszczeniu.

Reklama

noclegownia
Noclegownia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. SK


Ostatnie mroźne dni to bardzo ciężki czas dla osób bezdomnych. Wszystkie noclegownie w naszym regionie przeżywają prawdziwe oblężenie.

W naszym mieście noclegownia zapewnia 20 osobom pozbawionym mieszkania nocleg w ciepłym i suchym pomieszczeniu, wykonanie zabiegów higienicznych, wypranie i wysuszenie odzieży, a ogólnodostępna kuchnia umożliwia przygotowanie we własnym zakresie prostych posiłków typu śniadania czy kolacje.

Placówka czynna jest od zmierzchu do godziny 8 rano następnego dnia. Z pobytu w placówce korzystają osoby skierowane decyzją Ośrodka Pomocy Społecznej.

W noclegowni, w naszym mieście, przebywają mężczyźni. Gdyby była taka potrzeba w placówce można jeszcze ulokować kolejnych 10 mężczyzn na materacach.

OPS zwraca się z apelem do mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na mieszkające w sąsiedztwie osoby samotne, starsze i niepełnosprawne, którym może grozić wychłodzenie lub zamarznięcie.

Informacje o takich osobach należy przekazać do OSP pod nr tel. 032 215-44-09, 032 215-23-88, a w godzinach wieczornych do noclegowni na ul. Łukasiewicza 13, tel.32 21-535-37

Również policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych. Kontrolują parki, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Informują o adresach noclegowni, a w skrajnie trudnych przypadkach odwożą bezdomnych w bezpieczne miejsce.

- Apelujemy o zwracaniem uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze i bezdomne. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112 - mówi rzecznik prasowy bielskiej policji Elwira Jurasz.

KP / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.