czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 lutego 2013
  • wyświetleń: 5683

Sklep na miejscu boiska w Ligocie?

Mieszkańcy centrum Ligoty obawiają się, że w pobliżu ich domów, na terenie obecnego boiska LKS, powstanie w przyszłości jeden ze sklepów sieci Biedronka. Plotka głosi, że być może nawet hotel i restauracja - czytamy w "Gazecie Czechowickiej".

- To jest daleko idąca nadinterpretacja, jeżeli ktoś dzisiaj wskazuje, że tam powstanie taki a nie inny obiekt. Żadnego wniosku do Urzędu Miejskiego od inwestora, póki co, nie ma - zapewnia burmistrz Marian Błachut.

- Boisko jest działką gminną i wpierw musiałaby być zgoda Rady Miejskiej na jego sprzedaż. Dopiero potem inwestor określiłby, pod co by ją chciał wykorzystać. Dzisiaj trudno operować jakąś nazwą. Czy powstanie jeden, czy drugi sklep, czy coś innego. Sprawa jest dopiero na początku drogi. Spotkałem się na zebraniach z informacją, że w Ligocie jest planowana inwestycja przez sieć Jerónimo Martins, która jest właścicielem Biedronek - dodaje, bo pisemna informacja o tym dotarła także do UM od grupy ligockich handlowców.

- To jest wola inwestora. W Ligocie jest wiele działek i właściciel każdej może ją bez naszej wiedzy sprzedać. Dowiadujemy się o tym zawsze po fakcie, gdy już jest nowy właściciel - oznajmia burmistrz.

Czy należy zatem wypatrywać pilnie czarnych kropek na czerwonym tle wzdłuż ulicy Zabrzeskiej? Być może okaże się to niebawem.

ab / czecho.pl, źródło: Gazeta Czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.