czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 lutego 2013
  • wyświetleń: 2742

Europejska nagroda dla SP nr 4

8 lutego ogłoszono zwycięzców konkursu Europejskie Nagrody eTwinning 2013 w trzech kategoriach wiekowych i sześciu kategoriach specjalnych. W gronie laureatów znalazło się jedynie sześć szkół z Polski, w tym między innymi Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach.

SP4
Tworzenie ilustracji · fot. SP4


SP4
Przygotowywanie pacynek · fot. SP4


Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany została przyznana projektowi "Intercultural dialogue ..." za tworzenie więzów pomiędzy różnymi kulturami, jak również za promowanie świadomości kulturowej i porozumienia między różnymi narodami. W projekcie tym oprócz Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach brało udział 35 szkół z 33 europejskich krajów.

Uczestnicy prezentowali wybraną legendę narodową w języku angielskim, a następnie odgrywali przyznaną w drodze losowania baśń z innego kraju. Uczniowie z "Czwórki" przetłumaczyli na języki angielski "Legendę o Orle Biały". Natomiast do odegrania wylosowali estońską opowieść o kobiecie w skórze żaby.

Wszystkie legendy zostały zgromadzone w e-książce, a efekty pracy uczestników przedstawione na specjalnej stronie internetowej. Projekt został nagrodzony Krajową Odznaką Jakości oraz Europejską Odznaką Jakości. Zdobył także liczne nagrody narodowe w krajach partnerskich.

Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonego filmu, który powstał w ramach projektu.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.