czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2005
  • wyświetleń: 809

Przeciw przemocy w rodzinie

Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czechowicach-Dziedzicach realizują na terenie gminy projekt "Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie". W ramach tego projektu realizowane są: porady prawne, psychologiczne oraz pomoc edukacyjno-terapeutyczna dla ofiar przemocy. Prowadzone są również działania reedukacyjno-terapeutyczne dla sprawców przemocy, a także usługi w zakresie mediacji między ofiarą a sprawcą w celu osiągnięcia wspólnego porozumienia.

Projekt ten realizowany jest przez Punkt Konsultacyjny d/s Przemocy w Rodzinie mieszczący się w budynku Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej przy ul. Słowackiego 34, w którym pełnią dyżury osoby udzielające bezpłatnie porad i pomocy jednostką dotkniętym przemocą domową.

Porady psychologiczne udzielane są:
w poniedziałki w godzinach od 10.00 do 18.00
czwartki w godzinach od 16.00 do 18.00
piątki w godzinach od 9.00 do 18.00

Porady prawne:
w środy w godzinach od 15.00 do 17.00

Pamiętaj !!!
Przemoc w rodzinie to wykorzystujące przewagę sił zachowanie członka rodziny, które narusza Twoje lub Twoich bliskich prawa, powodując fizyczne i psychiczne cierpienie lub poniżenie. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony członka rodziny, jeśli ktoś krzywdzi Ciebie lub Twoich bliskich nie wstydź się! Szukaj pomocy, prawo stoi po Twojej stronie!!!!

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.