czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 lutego 2013
  • wyświetleń: 2465

Złodzieje na gościnnych występach

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą.

Reklama

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w jednym z czechowickich sklepów przy ul. Słowackiego. Złodzieje skradli z półek pięć butelek markowego alkoholu o wartości 400 zł. W czasie kradzieży przez przypadek stłukli jedną z butelek. Zauważył ich pracownik ochrony i próbował zatrzymać, jednak rabusie nie zamierzali tak łatwo rezygnować z "cennych" łupów. Wdali się z ochroniarzem w szarpaninę, grozili mu pobiciem, po czym rzucili się do ucieczki.

Nie uciekli daleko. Zanim zdążyli się nacieszyć wolnością, a zarazem zrabowanymi trunkami zostali zatrzymani przez mundurowych z bielskiego pododdziału prewencji policji. Okazali się nimi dwaj bielszczanie w wieku 24 lat. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 1 - 2 promili alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu. W czwartek usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.