czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 lutego 2013
  • wyświetleń: 3895

Wyróżnienie dla kopalni Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

PG Silesia została laureatem prestiżowego wyróżnienia "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2012. Tytuły przyznawane przez redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl zostały wręczone podczas uroczystej gali wieńczącej Forum "Zmieniamy Polski Przemysł".

Reklama

Silesia
Od lewej: Michal Heřman, Prezes Zarządu PG Silesia,Jarosław Zagórowski, Prezes Zarządu JSW S.A.,Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki · fot. Paweł Pawłowski/PTWP/Żelazna Studio


Redakcje należących do Grupy PTWP SA, Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu gospodarczego wnp.pl, przyznają tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł" od 2000 roku. Tytułami honorowane są firmy, instytucje i osoby publiczne za konkretne osiągnięcia, które zmieniły na lepsze polską gospodarkę. O nominacji decyduje zwykle śmiała, przemyślana i konsekwentnie zrealizowana koncepcja biznesowa. Przyznawane tytuły wskazują nowe, pozytywne trendy, które kształtują perspektywy polskiej gospodarki.

- Tegoroczna edycja projektu ma szczególny wymiar i skalę. Oprócz kluczowych dla nas rekomendacji Laureatów z lat poprzednich poprosiliśmy o pomoc użytkowników portalu wnp.pl, którzy przesłali nam swoje kandydatury do tytułu "Tego, który zmienia polski przemysł". Kolegium redakcyjne Nowego Przemysłu z nadesłanych propozycji wytypowało listę nominowanych i poddało ją pod konsultację przez internetowe głosowanie w portalu wnp.pl. Ostateczną listę Laureatów tradycyjnie wyłoniło kolegium redakcyjne - mówił podczas gali wręczania tytułów Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP SA, wydawca Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl.

W gali wieńczącej Forum "Zmieniamy Polski Przemysł uczestniczył Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński, politycy, menedżerowie największych firm przemysłowych w kraju, a także przedstawiciele światowych koncernów inwestujących w Polsce.

PG Silesia została uhonorowana tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za wyznaczenie przez prywatnego inwestora - czeską firmę EPH - nowego kierunku kompleksowych zmian w górnictwie węgla kamiennego.

Uwaga wielu przedstawicieli środowiska górniczego w Polsce jest dziś skierowana na PG Silesia - firmę, która intensywnie, planowo inwestuje, stawia na wydajność, wprowadza nowe modele w organizacji produkcji i zarządzaniu kosztami, a wszystko przy zachowaniu bezpieczeństwa załogi
i warunków dialogu społecznego. Jeszcze nie tak dawno kopalni Silesia z Czechowic-Dziedzic groziło zamknięcie. Jednak dzięki konsekwentnym działaniom załogi oraz działających w kopalni związków zawodowych udało się pozyskać inwestora w postaci czeskiej firmy Energeticky a průmyslovy holding.

W maju 2012 roku ruszyło na nowo wydobycie w Silesii. Plany EPH zakładają, że Silesia będzie odnotowywać ok. 3 mln ton urobku rocznie. Czesi zainwestowali już w kopalnię Silesia ponad 520 mln zł. Od przejęcia firmy przez czeskiego inwestora wiele się w niej zmieniło. Odnawiana jest infrastruktura, pojawiają się nowe maszyny i urządzenia.

Kopalnia Silesia planuje wprowadzenie siedmiodniowego tygodnia pracy. To pierwsze takie rozwiązanie w śląskich kopalniach, zmierzające do poprawy efektywności wydobycia. W czechowickiej kopalni podpisano nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Przypadek Silesii to nie tylko zwycięstwo czeskiej konsekwencji i pragmatyzmu, ale i dowód na skuteczność działań prywatnego inwestora branżowego w górnictwie. Wobec nadchodzących trudniejszych warunków rynkowych i koniecznej racjonalizacji strony kosztowej wydobycia model Silesii trzeba uznać za ciekawą propozycję dla innych firm górniczych w Polsce.

- Ta nagroda to wielki zaszczyt, ale również zobowiązanie dla nas, żeby być dalej liderem w zakresie bezpieczeństwa, efektywności i organizacji pracy - powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG Silesia.

aka / czecho.pl

źródło: PG Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj