czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2005
  • wyświetleń: 901

Rowerowa eskapada na Syberię

Piotr Wojtyła, 25-letni mieszkaniec Janowic z gminy Bestwina wraz z kolegą Piotrem Mrugasiewiczem zamierzają dotrzeć do polskich śladów na Syberii, gdzie prawdopodobnie będą pierwszymi, którzy odkryją skrajnie niedostępne polskie osiedla. Obaj chcą na rowerach przejechać po zamarzniętym jeziorze Bajkał. W ciągu jednego miesiąca przejadą ponad 1000 kilometrów. Wyjazd z Polski zaplanowano na wtorek, 15 marca.

Jezioro Bajkał jest zbiornikiem wodnym o nieprzeciętnej charakterystyce - największy, najstarszy, najgłębszy i najczystszy zbiornik słodkiej wody na ziemi. Jezioro zamarza w połowie stycznia. Pokrywa go ponad 80-centymetrowa warstwa lodu. Piotr Wojtyła z Janowic i Piotr Mrugasiewicz zamierzają w ciągu miesiąca przejechać przez sam środek zamarzniętego syberyjskiego jeziora. Zimowi rowerzyści marzą również, by dotrzeć do bieguna zimna na półkuli północnej, gdzie średnia temperatura wynosi w styczniu minus 56 stopni Celsjusza.

Więcej czytaj w Echu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.