czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 lutego 2013
  • wyświetleń: 5129

Bal Charytatywny - Podziękowanie

Artykuł sponsorowany:

Otrzymaliśmy 14.060 zł na na wsparcie dla chorych Hospicjum Domowego.

Willa Eureka, Dworek Eureka
Dworek Eureka


Marian Błachut, burmistrz, bal
Burmistrz Marian Błachut


Bal charytatywny


Bal charytatywny


Bal charytatywny


Serdecznie dziękujemy organizatorom Balu Charytatywnego, zorganizowanego 2 lutego 2013 r. przez Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa oraz Willę Eureka.

Z ogromną radością informujemy, że cały dochód z balu wyniósł 14.060 zł, w tym z licytacji przedmiotów 7.900 zł. Pieniądze te trafią na wsparcie pacjentów hospicjum domowego w Czechowicach-Dziedzicach, przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Nasza Rodzina". Cała suma zostanie przekazana na zakup środków opatrunkowych, środków pielęgnacyjnych i leków, których NFZ nie refunduje, a które znacznie poprawiają komfort pacjenta, w ostatnich chwilach życia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu, a zwłaszcza osobom, które wzięły udział w licytacji przedmiotów, z której pieniądze znacząco zasiliły akcję charytatywną. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Barbary i Pana Janusza Uszoków, którzy wylicytowali najpierw lampę za 600 zł, a następnie medal gen. W.P. Józefa Kwaciszewskiego, dowódcy kompani, w okresie wojny polsko-bolszewickiej 1918-1920, za kwotę 4.100 zł. Pan Janusz Uszok - Przewodniczący Osiedla Tomaszówka, na terenie którego znajduje się Dworek Willa Eureka, przekazał tym samym najwyższą kwotę z licytacji na charytatywny cel. Pamiątkę po Józefie Kwaciszewskim ofiarowały na licytację wnuki generała.

Pozostałe licytowane przedmioty to:
- obraz olejny znakomitej artystki Janiny Czeczot - Kiedos, zatytułowany "Wspomnienie lata", - dar małżeństwa Janiny i Jana Kiedosów;
- rzeźba Madonny z Dzieciątkiem, podarowana przez jej autora Jana Świerkota z Galerii w Suchej Beskidzkiej, którą wylicytował Tomasz Kopeć i Piotr Grygierzec;
- dwa komplety oświetlenia ledowego do mieszkania, ufundowane przez Kontakt-Simon S.A. Czechowice-Dziedzice

Wielkie podziękowania za wspaniały występ kierujemy do naszego czechowickiego artysty - Jacka Stachurskyego, o którego bezinteresownej pomocy mogliśmy się już wielokrotnie przekonać.

Dziękujemy również artystom z Avista Band, bez których muzyki nie byłoby balu.

Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa potwierdziło, że jej nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ zajmuje się realizacją nowych, a nawet nowatorskich działań, zwłaszcza tych, które dotyczą problemów ludzi. Takie działania zasługują na największe uznanie i na trwałą wdzięczność ludzi. Prezes Stowarzyszenia, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut od wielu lat patronuje takim przedsięwzięciom. W tym roku będzie już 5 koncert charytatywny "Głosy dla hospicjum" pod jego patronatem. Nie tylko my zauważamy jego działania i cieszymy się z tych inicjatyw. Zauważyła to Regionalna Izba Gospodarcza przyznając panu Marianowi Błachutowi Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii Pro publico bono (działalności dla dobra publicznego).

Bardzo nas cieszy fakt, że poprzez koncerty i bal charytatywny tak wiele osób zaangażowało się w kampanię na rzecz idei hospicyjnej.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Nasza Rodzina"