czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2005
  • wyświetleń: 748

Niepełnosprawni na AWF-ie

Niepełnosprawność nie oznacza niemocy. I to stara się udowodnić Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach organizując aktywną rehabilitację na wózkach inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych. Przedmiotem zajęć są codzienne czynności: jak pokonać schody, jak poradzić sobie w łazience.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, chętni zjeżdżają się z całego Śląska: z Pszczyny, Czechowic, Katowic, Bytomia.... Jak sami mówią przeszkody do pokonania na zajęciach są w dogodnych warunkach- na równych powierzchniach. Dlatego radzą, aby poćwiczyć również samemu w mieście. Jeśli wiesz co należy zrobić w danej sytuacji, potrafisz ocenić sytuacje na danym podjeździe czy schodach to pokonasz je sam.

Aktywne zajęcia dla niepełnosprawnych odbywają się w każdą sobotę w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach od godz. 11.00-13.00. Zajęcia są bezpłatne.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.