czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2013
  • wyświetleń: 1689

Dzień Myśli Braterskiej w hufcu

Data 22 luty znana jest chyba każdemu zuchowi i harcerzowi. To właśnie wtedy obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej - wielkie skautowe święto, w którym harcerze wspominają braci - harcerki i harcerzy, skautów.

Reklama

Zimowe ferie z harcerzami
Harcerki z Czechowic-Dziedzic


W tym roku wyjątkowo inaczej niż w latach poprzednich w naszym hufcu obchodzone było to święto. Od godz. 18:00 duża sala w budynku Domu Harcerza wypełniała się zuchami, harcerzami, instruktorami oraz przyjaciółmi naszego hufca, którzy właśnie w tym dniu postanowili być z nami.

W kominku przygotowanym przez druhnę Katarzynę Lewandowską oraz instruktorów hufca wzięło udział ponad 100 uczestników. Nie zabrakło okazji do licznych wspomnień, harcerskiej piosenki, pląsów i zabaw. Był czas na gawędę i poznanie idei tego święta - historii z nim związanej. Zuchy oraz harcerzy mieli także za zadanie stworzenie idealnego toru na Dzień Myśli Braterskiej oraz zaprezentowanie w formie plakatów tego, "po czym można poznać harcerza". Trzeba przyznać, że każda z grup wykazała się niebywałym talentem i ogromną pomysłowością!

Tuż pod koniec kominka głos zabrał hm. Marek Majewski - z-ca komendanta hufca, który w imieniu całej Komendy Hufca złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim obecnym. Był to także moment do złożenia gratulacji i wyróżnień drużynowym, szefom klubów i szefom zespołów instruktorskich za ich całoroczną służbę.

Ponadto przez cały dzień każdy mógł także wysyłać zdjęcia oraz wspomnienia, które publikowane były na FanPage Hufca (facebook.com/hufieczhpczechowicedziedzice) - i tutaj także członkowie naszego hufca (obecni ale i byli) wykazali się dużą kreatywnością! Było co wspominać!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnia Dnia Myśli Braterskiej!

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.