czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 lutego 2013
  • wyświetleń: 2380

Kurator oświaty: dni bez kartkówek

Na najbliższe dni po feriach, śląski kurator oświaty - Stanisław Faber - zwraca się do nauczycieli z prośbą o zaniechanie przeprowadzania kartkówek czy klasówek.

Zakończyły się ferie w województwie śląskim. W czasie dwóch tygodni w zorganizowanym wypoczynku uczestniczyło ponad 34 tys uczniów. Jak informuje Anna Wietrzyk, rzecznik prasowy Śląskiego Kuratorium Oświaty, skontrolowanych zostało blisko 300 zimowisk. Nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby zagrażać bezpiecznemu wypoczynkowi dzieci i młodzieży.

Żadne zimowisko na naszym terenie nie zostało zawieszone czy zakończone. Wydane zalecenia dotyczyły głównie braków w dokumentacji, którą musi posiadać i wypełniać organizator. Od poniedziałku do szkoły w województwie śląskim wróci 500 tysięcy uczniów.

- Aby z prawa do wypoczynku uczniowie mogli w pełni skorzystać w czasie wyznaczonym przez Ministra Edukacji Narodowej kalendarzem roku szkolnego, zwracam się z prośbą, aby nauczyciele nie planowali i nie przeprowadzali w pierwszych dniach zajęć po powrocie uczniów do szkoły, szczególnie 25 lutego w poniedziałek, kartkówek i klasówek. Przed uczniami - aż do wakacji - pozostał okres wytężonej nauki - apeluje - ku uciesze uczniów- Stanisław Faber, śląski kurator oświaty.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.