Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2013
  • 24 marca 2013
  • wyświetleń: 34898

Motoryzacyjne święto - wideo

Po raz kolejny ulice Czechowic-Dziedzic stały się areną zmagań kierowców rajdowych z całej Polski. W sobotę 23 marca na terenie gminy odbył się VII Rajd Czechowicki.

opel
Opel Astra najlepszej załogi · fot. Marcin Godyń


Tegoroczna, siódma edycja Rajdu Czechowickiego otworzyła podobnie jak rok temu cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Wśród startujących, licencjonowanych kierowców na odcinkach specjalnych można było zobaczyć zawodników ścigających się także w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Rajdowym Pucharze Polski.Rekordowa liczba 68 załóg wystartowała o godzinie 10:00 spod Urzędu Miasta Czechowice-Dziedzice, gdzie była zlokalizowana także meta Rajdu. Trasy VII Rajdu Czechowickiego zostały znacznie zmodyfikowane w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Przejazdy odbywały się kolejno na odcinkach Podraj i Burzej.

Rajd Czechowicki 2013 · fot. balcerek79, zdamian80, Kamil Płaska, bob, magdalena, Dawid Grajek


VII Rajd Czechowicki zwyciężył jadący Oplem Astrą GSI duet Piotr Pacek i Łukasz Chojecki. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Adrian Łabuś i Bożydar Grzywaczewski jadący Oplem Astrą, a na trzecim stopniu podium stanęli Dariusz Twardzik i Mariusz Żelazko, dowodzący Renault Clio.

aka, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.