czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2013
  • 2 marca 2013
  • wyświetleń: 2092

Pogotowie z nowym kontraktem

Bielskie Pogotowie Ratunkowe nadal będzie świadczyć usługi z zakresu opieki ambulatoryjnej w Czechowicach-Dziedzicach. Placówka przy ulicy Żwirki i Wigury 1 wygrała konkurs Narodowego Funduszu Zdrowia i będzie realizowała kontrakt do 2015 roku.

Reklama

Nocną i świąteczną pomoc medyczną w obecnej postaci wprowadzono dwa lata temu. Lekarz w żadnym punkcie udzielania takiej pomocy nie może już nas odesłać, tłumacząc, że nie jesteśmy z jego rejonu.

Możemy z nich korzystać w razie nagłych zachorowań, takich jak wysoka gorączka czy ból brzucha. W punktach możemy też zamawiać wizyty domowe. W województwie śląskim takich punktów udzielania nocnej i świątecznej pomocy było dotąd nieco ponad 50.

Stworzenie stałych punktów pomocy medycznej, czynnych w dni powszednie od godziny 18.00 do rana następnego dnia oraz przez całą dobę w soboty, niedziele i inne dni wolne od pracy, miało sprawić, że pacjenci z niegroźnymi zachorowaniami wreszcie przestaną oblegać szpitalne izby przyjęć i oddziały ratunkowe.

aka / czecho.pl
źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.