czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2013
  • wyświetleń: 3474

Ratownictwo lodowe - ćwiczenia

W sobotę, 23 lutego, pod okiem Jacka Gruszki, współzałożyciela Drużyny Ratownictwa Wodnego przy OSP Kaniów odbyły się w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego.

Reklama

Instruktorzy: Adam Ubych, Tomasz Indeka, Szymon Kidoń, Marcin Kraus demonstrowali strażakom a także dosyć licznie zgromadzonej publiczności sposoby ratowania osób, które miały nieszczęście wpaść do wody spacerując po kruchym lub zbyt słabym lodzie. Każdą z wykonywanych czynności, jaką należy wykonać ratując nieszczęśnika bardzo szczegółowo omawiali oraz wcielali się w ratowników oraz w ofiary by jeszcze lepiej wszystko przekazać obserwatorom oraz ćwiczącym strażakom. Każdy ze strażaków przećwiczył korzystanie z rzutek, lin, drabin, kolców lodowych, sań.

Ćwiczenia w ratownictwie lodowym · fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Przebywanie w lodowatej wodzie nie było straszne, ponieważ strażacy ubrani byli w odpowiednie kombinezony, a dla bezpieczeństwa również w kamizelki ratunkowe.

W szkoleniu brali udział strażacy ze wszystkich jednostek OSP gminy Bestwina, Państwowej Straży Pożarnej, OSP Rudołtowice oraz ratownicy z Grupy Ratownictwa PCK w Czechowicach - Dziedzicach.
Ćwiczenia zakończyły się wspólnym smażeniem i degustacją kiełbasek oraz wymianą wrażeń po odbytym szkoleniu.

danielek2002 / klub.czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.