czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 marca 2013
  • wyświetleń: 6816

Nieleglna bimbrownia na strychu

27 lutego funkcjonariusze Służby Celnej ze Śląska wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach ujawnili w naszym mieście nielegalną wytwórnię alkoholu.

Bimbrownia działała na strychu domu jednorodzinnego. Wcześniej, w miejscu w którym produkowany był nielegalny alkohol wybuchł pożar. Wezwana na miejsce Straż Pożarna powiadomiła Służbę Celną oraz Policję o znalezieniu cieczy o silnym zapachu alkoholu.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze celni znaleźli czynną instalację do produkcji alkoholu oraz 44 litry gotowego trunku, który zawierał od 75 do 90 procent alkoholu.

Nielegalna bimbrownia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Izba Celna w Katowicach


Do produkcji nielegalnego towaru, a także do jego własności przyznał się właściciel pechowej posesji, który został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Nielegalną instalację oraz alkohol zajęto do sprawy karnej skarbowej. Wartość zajętego towaru oszacowano na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. Z obliczeń funkcjonariuszy wynika, że gdyby wysokoprocentowy trunek trafił do nielegalnego obrotu, wówczas Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości blisko 2 tysięcy złotych.

aka / czecho.pl, źródło: Izba Celna w Katowicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.