Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2002
  • wyświetleń: 923

Premiera płyty Alicji Janosz

W najbliższy piątek, 8 listopada, ukaże się płyta Alicji Janosz - pszczynianki, która wygrała program "Idol". Album nazywa się po prostu "Ala Janosz", znajdzie się na nim 11 piosenek.

Nagranie płyty było główną nagrodą programu. Termin jej premiery był parokrotnie przesuwany. Początkowo album zapowiadany był na połowę października, potem pojawiła się data 28 października, później wytwórnia płytowa podawała 4 listopada.
Czasu na nagrania nie było zbyt wiele. Do współpracy udało się namówić kompozytorów piszących dla Kasi Kowalskiej i Beaty Kozidrak, czyli Roberta Amiriana, Adama Abramka i Pawła Sota. Alicja sama napisała słowa do większości utworów, ale skorzystała też z tekstów Patrycji Kosiarkiewicz, Olgi Pruszkowskiej i Roberta Amiriana. Na płycie znalazły się również kompozycje autorów zagranicznych, między innymi Jamie Hartmana i Johna Gordona. Wydawcą jest firma BMG. Otwierająca album piosenka "mień siebie" została wybrana na pierwszy singiel, który będzie promować krążek.

więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa (str. 6)

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.