czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 marca 2013
  • 16 marca 2013
  • wyświetleń: 3054

Cyfryzacja: uwaga na oszustów

W związku z całkowitym wyłączeniem sygnału analogowego telewizji naziemnej zaplanowanym na 19 marca, policjanci ostrzegają przed możliwością pojawienia się oszustów, którzy będą próbowali nakłonić nas do kupna odbiorników satelitarnej platformy cyfrowej.

Analogowy sygnał telewizji naziemnej zostanie wkrótce zastąpiony sygnałem cyfrowym. Do jego odbioru niezbędny będzie, zgodny ze standardem DVB-T MPEG-4, dekoder. Nowoczesne telewizory są fabrycznie wyposażone w tego typu urządzenie, jednak starsze modele uniemożliwią odbieranie sygnału telewizyjnego ich właścicielom.

Ten fakt mogą próbować wykorzystać nieuczciwi akwizytorzy, którzy chcąc wzbogacić się cudzym kosztem, mogą próbować nakłonić nas do kupna odbiornika satelitarnej platformy cyfrowej, podając się np. za przedstawicieli Telewizji Polskiej. Policjanci ostrzegają przed ewentualnymi próbami oszustw i podejmowaniem pochopnych decyzji.

W celu zdobycia szczegółowych informacji, na temat możliwości odbioru sygnału telewizyjnego, najlepiej udać się do zaufanego sprzedawcy sprzętu RTV. Przypominamy, że oferta naziemnej telewizji cyfrowej jest bezpłatna.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.