czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 marca 2013
  • wyświetleń: 7348

Brak środków na przebudowę DK-1

Nie ma perspektyw na przebudowę drogi krajowej nr 1 na wysokości Czechowic-Dziedzic. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. Tak wynika z informacji Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej.

W styczniu poseł Stanisław Szwed zwrócił się z zapytaniem poselskim do ministra Sławomira Nowaka. Dotyczyło ono poprawy bezpieczeństwa na DK-1 na wysokości naszej gminy (od skrzyżowania z ulica Lipowską do południowej granicy miasta). Poseł PiS wspomniał o gotowej dokumentacji, którą Urząd Gminy przygotował wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej, dodał, że uzyskano również pozwolenie na budowę. Brakuje jednak środków w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Odpowiedź przyszła z początkiem marca. Sekretarz stanu w ministerstwie Tadeusz Jarmuziewicz odpisał, że GDDKiA przygotowała "Program redukcji liczby ofiar śmiertelnych na sieci dróg krajowych". Zadania w nim zostały uporządkowane według matematycznego algorytmu, uwzględniającego m.in.: stan nawierzchni, natężenie ruchu i wskaźniki liczby zabitych rannych. Na ich podstawie droga krajowa nr 1 na czechowickim odcinku nie została uwzględniona w planach finansowych i w najbliższym czasie ta inwestycja nie będzie realizowana.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.