czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2005
  • wyświetleń: 1087

Wpadli, bo uciekali

Złodzieji mających na koncie co najmniej 6 włamań złapali czechowiccy policjanci. Co zgubiło włamywaczy? Strach przed widokiem policjantów. Otóż mężczyźni zaczęli uciekać, gdy zauważyli policyjny radiowóz patrolujący pewnej nocy ulicę Witosa w Bestwinie.

Policjanci złapali dwójkę uciekinierów, którzy ukryli się - nomen omen - za budynkami sklepów. Zatrzymani mężczyźni mieli przy sobie dość pokaźnych rozmiarów ekwipunek: stalowe obcęgi, pończochy, gumowe rękawice i worek jutowy. Okazało się, że złapani czechowiczanie mieli jeszcze wspólnika, w trójkę dokonali co najmniej 6 włamań do domów oraz sklepów w Czechowicach oraz Bestwinie. Kradli komputery, biżuterię i pieniądze. Skradzione przedmioty szybko sprzedawali. Ponieważ wszyscy trzej są bezrobotni, a dodatkowo jeden z nich - 20-latek jest bezdomny – kradzieże były dla nich stałym źródłem dochodu.

Sąd Rejonowy w Pszczynie aresztował trójkę czechowiczan na okres trzech miesięcy, grozi im do 10 lat więzienia.

Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.