czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 marca 2013
  • 26 marca 2013
  • wyświetleń: 3998

Podsumowanie badań Nefrotest

Pół tysiąca mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego bezpłatnie przebadało poziom kreatyniny oraz eGFR we krwi w ramach ogólnopolskiej akcji Nefrotest. Badania odbyły się w Centrum Dializ w bielskim Szpitalu Ogólnym.

Ze względu na spore zainteresowanie akcją, organizatorzy postanowili zwiększyć liczbę miejsc na badania (początkowo było ich 400) oraz dodatkowo przekazać bezpłatne skierowania na podobne badania układu moczowego lekarzom rodzinnym z powiatu.

Badaniom poddało się również wielu znanych mieszkańców Bielska-Białej, m.in. Zbigniew Michniowski - zastępca prezydenta Miasta Bielska-Białej, Stanisław Pięta - członek Zarządu Powiatu Bielskiego, Lucyna Majewska - naczelnik Wydziału Zdrowia Powiatu czy Stanisław Szwed - poseł na sejm RP.

Akcja Nefrotest, w ramach której odbyło się badanie, ma upowszechniać wiedzę o chorobach układu moczowego i przekonać Polaków do regularnych badań profilaktycznych pod kątem chorób nerek.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.