czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 marca 2013
  • wyświetleń: 1846

Gimnazjaliści na Uniwersytecie

Uczniowie z Gimnazjum Publicznego Nr 1 kolejny już raz wzięli udział w zajęciach na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Gimnazjaliści na Uniwersytecie
Gimnazjaliści na Uniwersytecie · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Uczniowie zwiedzili muzeum geologiczne, obejrzeli kolekcję minerałów oraz wystawę poświęconą ewolucji człowieka. A to był dopiero początek. Następnie zostali podzielni na dwie grupy i naprzemiennie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez naukowców.

Tematem pierwszych były skamieniałości. Podczas zajęć można było zobaczyć i dotknąć skamieniałe okazy sprzed kilku milionów lat. Lekcję tą poprowadził dr Wojciech Kwarczyński - paleontolog.

Celem drugich - praktycznych zajęć z zakresu chemii - było samodzielne przeprowadzenie doświadczeń przez gimnazjalistów, którzy m.in. wykonali własną, barwną skalę pH oraz wykrywali skrobię.

Podsumowaniem zajęć była krzyżówka, której rozwiązaniem było hasło: Geochemia. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie: Bartek Figura, Kuba Hoczek, Kuba Pustelnik i Piotrek Hebel, a w nagrodę otrzymali książki, której autorem był geolog prowadzący nasze zajęcia - dr Krzysztof Szopa, asystent naukowy z Katedry Geochemii.

Magdalena Jasińska / czecho.pl, źródło: Gimnazjum nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.