czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 marca 2013
  • wyświetleń: 1629

Czujniki czadu dla domu dziecka

W piątek komendant miejski PSP w Bielsku-Białej st.bryg. Adam Caputa odwiedził Rodzinne Domy Dziecka na terenie powiatu bielskiego celem przekazania czujników tlenku węgla w ramach ogólnopolskiej kampanii "Nie dla czadu".

straż, czujnik
Czujniki tlenku węgla zostały rozdane Rodzinnym Domom Dziecka · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Zakupione przez Fundację Orlen "Dar Serca" czujki tlenku węgla trafiły między innymi do Rodzinnego Domu Dziecka w Janowicach. Przy okazji dzieciom rozdano strażackie upominki.

W czasie spotkania Komendant poinformował mieszkańców, jak zamontować czujkę, a także wspomniał o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych.

Od kilku lat Państwowa Straż Pożarna oraz Minister Spraw Wewnętrznych prowadzi ogólnopolską akcję edukacyjną pod hasłem "Nie dla czadu" informującą o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Bielsko-Biała i powiat bielski, niestety jest w ścisłej czołówce miast województwa śląskiego, w których odnotowano najwięcej zdarzeń związanych z podtruciem tym niebezpiecznym gazem.

W obecnym sezonie grzewczym Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała blisko 80 interwencji, w których strażacy byli wzywani do pomiarów stężenia tlenku węgla. Nie obyło się również bez ofiar śmiertelnych, w grudniu zeszłego roku śmiertelnie zaczadził się 55-letni mężczyzna.

aka / czecho.pl, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.