czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 marca 2013
  • wyświetleń: 4882

Kopalnia Silesia nie chce trasy S1

W czwartek w siedzibie Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się spotkanie dotyczące budowy drogi ekspresowej S1 w naszym regionie.

Na zaproszenie prezesa PG Silesia Michala Heřmana w spotkaniu uczestniczyli: starosta bielski Andrzej Płonka, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wraz z zastępcą Pawłem Mrowcem, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, wójt Miedźnej Bogdan Taranowski oraz zarząd i kierownictwo PG Silesia.

Zdaniem firmy wydobywczej budowa drogi S1 w wariancie A (przez Miedźną i Bestwinę) negatywnie wpłynie na działalność eksploatacyjną kopalni Silesia. Tym samym spółka dołączyła do zebranych przeciwników budowy według tego planu. Podobne zdanie mieli samorządowcy, którzy wyrażali poparcie dla innego wariantu - C przez powiat bieruńsko-lędziński.

Kolejne spotkanie wszystkich stron zaplanowano na kwiecień. Wówczas podpisane ma zostać wspólne stanowisko włodarzy wszystkich gmin i powiatów położonych na trasie przebiegu drogi ekspresowej w wariancie "A". Będzie ono wyrażało poparcie wariantu "C" przy zdecydowanym sprzeciwie wobec budowy drogi ekspresowej S1 w wariancie "A".

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.