czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 marca 2013
  • 1 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 6229

Remont mostu w tym roku

Most na rzece Wiśle na granicy Goczałkowic-Zdroju i Czechowic-Dziedzic zostanie wyremontowany. Przeprawa jest w bardzo złym stanie technicznym, który po powodzi w 2010 roku jeszcze się pogorszył.

Most, Goczałkowice, Czechowice-Dziedzice
Most jest w złym stanie technicznym · fot. Radio Bielsko


Od czasu powodzi w 2010 roku zarówno gmina Goczałkowice-Zdrój jak i Starostwo Powiatowe w Pszczynie aktywnie wspierały powiat bielski w sprawie przebudowy tego obiektu. Prace nad dokumentacją projektową rozpoczęto pod koniec 2010 roku.

W międzyczasie pojawiły się problemy na etapie uzyskania pozwolenia na budowę. Jak podało Radio Bielsko, na szczęście teraz wszystko zmierza do pomyślnego zakończenia. Inwestycja pn. "Przebudowa mostu na rzece Wiśle w ciągu drogi powiatowej 4116S ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach" znalazła się na liście zadań do realizacji w 2013 roku ze środków budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Kilka dni temu powiat bielski ogłosił przetarg na wybór wykonawcy. Termin składania ofert upływa 27 marca. Kryterium wyboru wykonawcy stanowi najniższa cena.

aka / czecho.pl, źródło: Radio Bielsko

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.