czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 marca 2013
  • wyświetleń: 2840

Szajka włamywaczy zatrzymana

Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o włamania do prywatnych budynków na terenie całego Śląska. Za przestępstwa te zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci rozpracowywali grupę włamywaczy, którzy za cel obierali sobie prywatne domy na terenie całego Śląska. Sprawcy wykorzystywali nieobecność domowników, wyłamywali drzwi wejściowe lub balkonowe i plądrowali wnętrza w poszukiwaniu kosztowności i sprzętów, które mogli później szybko spieniężyć.

Wynikiem tej pracy było zatrzymanie dwóch mieszkańców powiatu pszczyńskiego w wieku 28 i 29 lat. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie, m.in. włamanie do prywatnego budynku w Bestwinie w dniu 14 marca br. Ich łupem padł laptop, aparat fotograficzny i biżuteria o wartości blisko 5.000zł.

W czasie prowadzonej wizji lokalnej i przeszukań zatrzymani mężczyźni przyznali się do kilkudziesięciu innych włamań do prywatnych domów, m.in. w Gliwicach, Tychach, Mikołowie i innych śląskich miastach. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. W przeszłości byli karani za przestępstwa przeciwko mieniu. O ich dalszym losie rozstrzygnie pszczyński sąd. Policjanci i prokuratorzy wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.