czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 8481

Budowa terminala w BPTL

Prima aprilis:

Samolotem z Czechowic-Dziedzic do Warszawy, Gdańska, a nawet Paryża i Barcelony? Choć brzmi to jak bajka, to już niebawem takie połączenia zaoferują nam znani przewoźnicy. Podobnie jak pasażerowie, wyczekują tylko przedłużenia pasa startowego i budowy terminala. Te mają być gotowe w pierwszej połowie przyszłego roku.

Reklama

wizzair
Zainteresowanie połączeniami z lokalnego lotniska zapowiedział już Wizz Air


Już od jakiegoś czasu mówiło się o wydłużeniu pasa startowego do 1,6 km w Bielskim Parku Techniki Lotniczej na granicy Czechowic-Dziedzic i Kaniowa. Dzięki temu już pod koniec tego roku będą mogły lądować tutaj czarterowe samoloty. Na marzec zaplanowano natomiast otwarcie terminala pasażerskiego. Prace ruszą niebawem.

Na marcowej sesji Rady Powiatu jednogłośnie zadecydowano o częściowym sfinansowaniu tej inwestycji. Wcześniej przychylnie wypowiadali się również miejscy radni, którzy podobną uchwałę przyjmą najprawdopodobniej w kwietniu. Wiadomo jednak, że większa część środków będzie pochodzić z funduszy europejskich.

Skąd to nagle przyspieszenie inwestycji? Zainteresowanie połączeniami z lokalnego lotniska zapowiedział już Wizz Air. W planie lotów mają pojawić się połączenia krajowe, a także z Barceloną, Paryżem i mniejszymi lotniskami w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Trwają również negocjacje z SAS, która chce połączyć stałą linią Podbeskidzie z krajami skandynawskimi.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.