czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1736

Bezpieczny weekend na drogach

Przez cztery świąteczne dni na drogach powiatu doszło do 3 wypadków, w których ranne zostały 3 osoby. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Reklama

Policja, zima
fot. KMP w Bielsku-Białej


O bezpieczeństwo podróżujących dbało blisko 200 policjantów. Pomimo większej liczby patroli na drogach i częstszych kontroli w ciągu czterech dni świątecznego weekendu nie obyło się bez wypadków.

W piątkowe popołudnie o godz. 13.30 w Jaworzu na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z Turystyczną, 49-letnia kierująca fiatem seicento nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej Dacią, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Do szpitala trafiła 61-letnia pasażerka Dacii, która doznała urazu kręgosłupa.

Tego samego dnia o godz. 20.00 w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Sobieskiego, 56-letnia kierująca nissanem, na oznakowanym przejściu potrąciła 67-letnią pieszą, która doznała urazu głowy. W sobotnie popołudnie (30.03.) w Dankowicach na ul. Oświęcimskiej 31-letni kierowca Peugeota podczas zjazdu z ronda potrącił prawidłowo przechodzącego przez jezdnię 17-latka. Na skutek potrącenia pieszy trafił do szpitala.

W Wielką Sobotę funkcjonariusze zatrzymali aż czterech kierowców "na podwójnym gazie". Rekordzista, 26-latek kierujący motorowerem został zatrzymany przez patrol z drogówki w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Wyspiańskiego. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko 2,5 promila alkoholu.

W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 21.00 w Starej Wsi na ul. Bestwińskiej policjanci z Kobiernic zatrzymali 41-latka, który wsiadł za kierownicę Opla mając we krwi ponad 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało sprawca spowodował kolizję drogową z innym pojazdem.

ab / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.