czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2312

Zima nie chce odpuścić!

Zima nie odpuszcza... Po wtorkowej odwilży w środę w nocy znów zaczął padać śnieg. Warunki na drogach, szczególnie tych lokalnych, są bardzo trudne. Policja apeluje do kierowców o rozważną jazdę.

Reklama

zima
Droga krajowa nr 1 / Czechowice-Dziedzice, 03.04.2013, godz. 8.15 · fot. ab / czecho.pl


zima
Zima nie chce odpuścić! · fot. ab / czecho.pl


Sytuacja drogowa jest trudna. W środę około godziny 8.00 na drodze krajowej nr 1 zalegała spora warstwa pośniegowego błota. Samochody poruszają się prędkością 50-60 km/h.

Niestety synoptycy zapowiadają opady deszczu ze śniegiem do późnych godzin wieczornych. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega przed warunkami atmosferycznymi.

- W środę opady śniegu stopniowo przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem. Wiatr umiarkowany, porywisty - wystąpić mogą zawieje i zamiecie śnieżne - informuje dyżurny synoptyk IMGW w Krakowie, Gabriela Brodacka.

Policja apeluje do kierowców o dopasowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Należy również pamiętać o zachowywaniu bezpiecznej odległości między pojazdami.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.