czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2005
  • wyświetleń: 955

Zwolnienia z W-fu plaga naszych czasów?

Ocenia się, że ok 10% uczniów nie ćwiczy. Generalnie w zwolnieniach - tych niepotrzebnych - dominują dziewczyny. Dlaczego? Po prostu nie chce im się ćwiczyć. A kiedy tak się dzieje? Zwłaszcza, kiedy zajęcia przypadają na pierwszych bądź ostatnich godzinach lekcyjnych.

A co robią rodzice? Rodzice godzą się na tzw. lewe zwolnienia, robiąc krzywdę własnym dzieciom. Nie zdając sobie sprawy jak bardzo wpłynie to na obniżenie ich sprawności. Przecież jest możliwość zwolnienia dzieci z określonych ćwiczeń, jeśli zachodzi taka potrzeba, nie koniecznie z całych zajęć.

Nie ćwiczące młode pokolenie oznacza krzywe pokolenie. Młode osoby nie ćwiczące w miarę systematycznie, niestety w wieku lat już 30 mogą borykać się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa.

A raporty Światowej Organizacji Zdrowia zawierają alarmujące dane o stanie narządów ruchu dzieci i młodzieży. Szacuje się, że odsetek wad postawy wynosi ponad 96%. Nawet ok 80% dzieci w Polsce ma nieprawidłową postawę ciała.

Podstawowe pytanie zatem brzmi: czy zajęcia wychowania fizycznego to kara?

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.