czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2005
  • wyświetleń: 762

Wirtualna antykoncepcja...

ZABIJ PLEMNIKA to internetowa gra, stworzona przez kilka kobiet z Krakowa. Akcja rozgrywa się w wirtualnej macicy ,gdzie setki plemników atakują jajo.

Gracz wybiera wojowniczkę, karabin i strzela do wroga - plemników. Zgadnijcie kto wygrywa? Ten kto nie zostanie zapłodniony:), a przegrany zachodzi w ciąże. Niestety przegrany zobowiązany jest do płacenia alimentów w formie sms'a oraz do zgłaszania się na wizytę u ginekologa, również za pomocą sms'a. Pieniądze z sms'ów przeznaczone są na utrzymanie gry w sieci. Kiedy dziecko nudzi się graczowi, ten oddać go może do wirtualnego przedszkola bądź do internetowego domu dziecka.

Autorki twierdzą że gra odzwierciedla uczucia młodych dziewcząt, które nie chcą zachodzić w ciąże ,bo to burzy ich karierę zawodową. Strzelając do plemników mogą wyrazić swoje emocje. Ale czy to oznacza że kobieta zachodząca w ciąże przegrywa? Dziecko to miłość i szczęście, nie można traktować go instrumentalnie i wsadzać do domu dziecka .

Jak traktować tą grę? Jak prowokację, żart, obrazę uczuć innych... to pozostawiam już Waszej ocenie...

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.