Wiadomości

  • 11 kwietnia 2013
  • 16 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 15303

Statuetki Czechosława rozdane

Statuetki Czechosława - wyróżnienie samorządu dla najlepszych firm Czechowic-Dziedzic - rozdane. Zobacz kto otrzymał nagrody.

czechosław
Gala Czechosław 2013 · fot. czechowice-dziedzice.pl


W kategorii produkcja i budownictwo nagroda trafiła do spółki Skoff, która produkuje wyroby oświetleniowe i osprzęt elektrotechniczny. W drugiej kategorii - handel i usługi - wyróżniono rodzinną firmę - Willa Eureka.

To była czwarta edycja tego konkursu. Laureaci otrzymali od czechowickich władz dyplom oraz statuetkę, przedstawiającą fabrykanta, wzorowanego na Rockefellerze, amerykańskim przemysłowcu i filantropie.

- Nazwa statuetki nie pochodzi od imienia, to nie jest pan Czesław. Zawiera dwa elementy: Czecho, kojarzące się z Czechowicami- Dziedzicami oraz Sław, od czasownika sławić. Czechosław, to ktoś kto sławi naszą gminę - mówi burmistrz Marian Błachut. Właśnie za to czechowicki samorząd honoruje swoich przedsiębiorców.

Czechosław 2013 - Żoczek · fot. Centrum Fotograficzne Ryszard Żoczek


Tradycyjnie obok statuetek Czechosława przyznano również Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji. Te wyróżniania trafiły do Agencji Bezpieczeństwa Informacji Piotra Zajączkowskiego oraz spółki LWW Śląska.

Czechosław 2013 · fot. czechowice-dziedzice.pl


Finałową galę, podczas której wręczono nagrody laureatom, uświetnił recital organowy mieszkańca naszej gminy - Daniela Strządały, laureata szeregu nagród ogólnopolskich konkursów organowych i klawesynowych, który w ubiegłym roku otrzymał Nagrodę Burmistrza Czechowic-Dziedzic za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Wieczór zakończył koncert gwiazdy ubiegłorocznych Dni Czechowic-Dziedzic Raya Wilsona, który w towarzystwie czwórki muzyków przedstawił porywające interpretacje utworów z repertuaru zespołu Genesis.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.