Wiadomości

  • 13 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 7676

Nowe rondo coraz bliżej realizacji

Koncepcja budowy ronda w miejscu obecnego skrzyżowania ulic Niepodległości, Mickiewicza i Kołłątaja jest coraz bliższa realizacji. Urząd Miejski ogłosił zamówienie na stworzenie projektu budowy ronda.

Pomysł budowy kolejnego ronda w centrum miasta zgłosił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Bartłomiej Fajfer.

- Nasze miasto z uwagi na realizację olbrzymiej inwestycji związanej z regulacją gospodarki wodnościekowej jest w dużym stopniu sparaliżowane. Czy nie moglibyśmy w tej chwili przystąpić do prac projektowych nad tym rondem? W godzinach pracy nie można ani dojechać, ani wyjechać z Urzędu Miejskiego - mówił Bartłomiej Fajfer.

Burmistrz Marian Błachut odpowiedział wówczas, że Urząd Miasta planuje jeszcze w tym roku rozpocząć projektowanie ronda. Choć od sesji Rady Miejskiej nie minął jeszcze miesiąc, urzędnicy ogłosili już zamówienie na stworzenie projektu przebudowy skrzyżowania.

Według specyfikacji rondo nie byłoby duże, bowiem średnica wyspy środkowej ma wynosić 12 metrów. Potencjalny projektant będzie musiał zaprojektować jezdnię ronda o szerokości 5 metrów.

Termin składania ofert na zamówienie kończy się 16 kwietnia. Projektant, który wygra zamówienie, będzie miał czas na stworzenie pełnej dokumentacji do 30 listopada.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.