czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2013
  • 25 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 11321

Nowa siedziba urzędu - projekt

Hiszpański zespół architektów wygrał konkurs na opracowanie koncepcji nowego budynku, w którym w przyszłości swoją siedzibę będzie miała Miejska Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski.

wizualizacja urzędu
fot. materiały konkursowe


wizualizacja biblioteki
fot. materiały konkursowe


wizualizacja urzędu
fot. materiały konkursowe


wizualizacja
Obiekt ma się mieścić przy nowej ulicy, która powstała w sąsiedztwie Starej Kablowni · fot. materiały konkursowe


Pod koniec grudnia 2012 roku rozpoczął się konkurs na "opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej wielofunkcyjnego obiektu użyteczności publicznej Miejskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach". Urzędnicy powierzyli organizację konkursu Stowarzyszeniu Architektów Polskich Odział Katowice.

W wyznaczonym terminie na konkurs wpłynęło 56 prac. Po zapoznaniu się z nimi i wysłuchaniu opinii sędziego referenta, dopuszczono do konkursu wszystkie prace. Podczas ich oceny sąd stwierdził, że żadna z prac nie spełniła wszystkich oczekiwań zamawiającego.

Biorąc to pod uwagę, o wyborze najciekawszej koncepcji zadecydowała wysoka ocena koncepcji biblioteki miejskiej, przeznaczonej do realizacji w najbliższym czasie.

Pierwszą nagrodę w konkursie zdobył zespół architektów z Hiszpanii. - To bardzo miłe i wymowne, że architekci z Hiszpanii zainteresowali się naszym konkursem. Praca, która wygrała, jest bardzo śmiała. Nawiązuje swoim wyglądem do znajdującej się w tym miejscu dawnej cegielni - tłumaczy burmistrz Marian Błachut.

Zwycięski zespół otrzymał 6000 złotych oraz prawo pierwszeństwa na opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej dla realizacji inwestycji. Takowa ma być wykonywana etapami. W pierwszym etapie ma powstać park oraz budynek biblioteki, w drugim nowa siedziba Urzędu Miejskiego.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.