czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 maja 2013
  • 12 maja 2013
  • wyświetleń: 5762

Ruszy rozbudowa skate parku

Mamy dobrą informację dla miłośników jazdy na deskorolce. Już za niedługo ruszy rozbudowa skate parku na osiedlu Północ.

skate park
Ruszy rozbudowa skate parku · fot. techramps.com


- W maju i czerwcu 2013 roku zaplanowano realizację prac inwestycyjnych związanych z realizacją rozbudowy kompleksu skateparku w parku miejskim przy os. Północ w Czechowicach-Dziedzicach, który będzie miejscem spotkań, warsztatów i turniejów skateboadrowych - mówi burmistrz Czechowic-Dziedzic - Marian Błachut.

Warsztaty i turnieje odbędą się w ramach międzynarodowego projektu "Lato na desce. Cykl polsko-słowackich warsztatów i turniejów skateboard’owych", w którym wezmą udział młodzi mieszkańcy Czechowic-Dziedzic oraz słowackiej miejscowości Rajca.

W okresie od czerwca do września planowany jest cykl sześciu spotkań, z których pięć zostanie zorganizowanych w Polsce oraz jedno na Słowacji. - W trakcie spotkań młodzież będzie uczestniczyć w cyklu warsztatów dla początkujących i zaawansowanych skateboardowców. W ramach spotkań odbędą się również turnieje, promujące współzawodnictwo sportowe w duchu europejskiej wspólnoty - tłumaczy Marian Błachut.

Każdorazowo planuje się, iż w spotkaniach uczestniczyć będzie ok. 50 osób. We wrześniu w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się ostatnie spotkanie warsztatowo-turniejowe w ramach projektu, które w zamierzeniu wnioskodawcy i partnera zorganizowane zostanie z większym rozmachem, a którego celem będzie prezentacja osiągniętych efektów podczas realizacji projektu.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.