czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 2 maja 2013
  • 5 maja 2013
  • wyświetleń: 7753

Policja blokuje przebudowę?

Burmistrz Marian Błachut zarzucił policji nierzetelność w tworzeniu statystyk zdarzeń drogowych na skrzyżowaniu ulicy Lipowskiej z drogą krajową nr 1.

Temat najniebezpieczniejszego skrzyżowania w gminie powraca jak bumerang. Przebudowa skrzyżowania ulicy Lipowskiej z drogą krajową nr 1 nie może ruszyć, gdyż krzyżówka nie kwalifikuje się do rządowego projektu przebudowy skrzyżowań na drogach krajowych. Powód? Zbyt mała ilość wypadków...

- Zwróciłem się w tej sprawie do naszej policji, żeby przygotowała raport zdarzeń drogowych z ostatnich sześciu lat, które miały miejsce na tym skrzyżowaniu. Choć sam nie prowadzę takich statystyk, to wiem, że w ostatnich latach miało tam miejsce kilka wypadków śmiertelnych. Natomiast z informacji, które otrzymałem od policji, nie wynika żeby ktoś tam zginął. Nie wiem skąd to przekłamanie - dziwi się burmistrz Marian Błachut.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic nie przyjął raportu od policji i poprosił o sporządzenie rzetelnej informacji. Marian Błachut zapowiada także, że jeśli działania nie przyniosą skutku, możliwe jest zaangażowanie w tę sprawę społeczeństwa. Czyżby w grę wchodził protest?

- Ile jeszcze osób ma oddać swoje życie dla tej sprawy! Jesteśmy bardzo zdeterminowani. Jeżeli nasze działania nie przyniosą skutku, to będziemy mieli inne argumenty z udziałem społecznym. Jesteśmy do tego zwarci i gotowi - kończy Marian Błachut.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.