Wiadomości

  • 4 maja 2013
  • wyświetleń: 2196

Interblok: bezpłatne szkolenia

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach jest pierwszą szkołą podstawową w naszej gminie, która zainteresowała się stworzeniem uczniom możliwości samodzielnego wykonania doświadczenia i eksperymentu, zgodnie z założeniami Projektu INTERBLOK.

Program powstał w efekcie prac zespołu autorów, którymi kierowali prof. Wojciech Kwiatek oraz Iwo Wroński, pasjonaci nowoczesnej edukacji. Przez rok był testowany w 45 szkołach w całej Polsce, a następnie po naniesieniu poprawek wynikających z testowania został pozytywnie zakwalifikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
i przeznaczony do upowszechniania w szkołach.

Czechowice-Dziedzice są pierwszą i jedyną gminą w Polsce, w której wszystkie gimnazja zostały zakwalifikowane do testowania programu Interblok a siedmiu nauczycieli uzyskało tytuł eksperta INTERBLOK.

Ruszyły bezpłatne szkolenia, celem których jest przygotowanie do prowadzenia zajęć INTERBLOK. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia, obudowę programu w wersji elektronicznej i papierowej (scenariusze wszystkich zajęć wraz z omówieniem, kartami oceniania) oraz opiekę trenera. Szczegółowe informacje można otrzymać w Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, tel. 32 215-33-90.

nan / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj