czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 maja 2013
  • wyświetleń: 4015

Mistrzowie i mistrzynie polszczyzny

7 maja odbył się I Międzyszkolny Konkurs o tytuł "Mistrza polszczyzny" przeznaczony dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z gminy Czechowice-Dziedzice oraz sąsiadujących miejscowości, którego organizatorem było Katolickie Gimnazjum. Honorowego patronatu udzielił Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Idea przedsięwzięcia miała na celu propagowanie "zanikającej" kultury języka polskiego wśród dzieci, doskonalenie świadomego i celowego posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień w języku mówionym i pisanym oraz uwrażliwienie na kwestie poprawnościowe i stylistyczne.

Mistrzowie i mistrzynie polszczyzny · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Siedemnaścioro uczestników reprezentujących 9 zgłoszonych do konkursu szkół zmagało się z zadaniami potwierdzającymi umiejętności językowe z zakresu frazeologii, bogatej leksyki, gramatyki czy ortografii. Sztuka argumentacji i perswazji pojawiła się w części ustnej. Statuetkę Mistrza Polszczyzny zdobył Wojciech Sawkiewicz z ZSP w Janowicach. Drugie miejsce przypadło uczennicy SP 1 w Goczałkowicach-Zdroju Magdalenie Jurczyk. Na podium znalazła się też Klaudia Rąba również z ZSP Janowice. Czwarta lokata należała do Kamili Kuczyńskiej z SP 3 w Czechowicach-Dziedzicach, tuż za nią uplasowały się kolejno Anna Szpyra z SP 1 oraz Anna Łuszczak z SP 4 - również reprezentantki szkół czechowickich.

Pomysłodawczyniami konkursu były: Dyrektor szkoły Anna Tomanek-Puda oraz nauczyciel języka polskiego Patrycja Englert-Kotzian.

aka / czecho.pl, źródło: Gimnazjum Katolickie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.