czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 15 maja 2013
  • wyświetleń: 2546

Strażacy wzięli udział w odpuście

W minioną niedzielę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice wzięli udział w odpuście parafialny u św. Andrzeja Boboli.

W dniu 12 maja na zaproszenie ks. proboszcza o. Janusza Śliwy SJ Poczet Sztandarowy OSP Czechowice w składzie dh.: Zbigniew Waloszczyk, Edward Szymborski i Tymoteusz Chołda uczestniczył w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej w intencji mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz parafian w kościele parafialnym p.w. św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach (przy klasztorze oo. Jezuitów) z okazji Odpustu Parafialnego oraz 75 rocznicy kanonizacji i przejazdu relikwii przez nasze miasto patrona tej parafii.

Uroczysta msza św. w której licznie uczestniczyli kapłani Dekanatu Czechowickiego jak również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych z Burmistrzem Miasta i Przewodniczącym Rady Miejskiej, 18 pocztów sztandarowych czechowickich zakładów pracy, instytucji, szkół i organizacji oraz liczna rzesza parafian i gości zakończyła się procesją jej uczestników dookoła kościoła i ucałowaniem przez wiernych relikwii świętego patrona.

aka / czecho.pl, źródło: ospczechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.