czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2005
  • wyświetleń: 745

Na wypadek zagrożenia

Reklama

Czy służby ratownicze w gminie są przygotowane na wypadek wystąpienia szczególnego zagrożenia? Czy powódź, która w 1997 roku spowodowała ogromne straty w czechowickiej gminie nauczyła czegoś nasze władze? Czy wyciągnięto właściwe wnioski? Z relacji burmistrza Jana Bergera, który przedstawił informacje na ten temat podczas Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Rady Miejskiej wynika, że tak. Szkoda tylko, że w tej sytuacji weryfikacja danych następuje tylko w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia.

Jednym z zagrożeń dla mieszkańców gminy są środki niebezpieczne znajdujące się na terenie zakładów pracy. Chodzi głównie o Walcownię Metali "Dziedzice", Rafinerię oraz PKP. - Dlatego też w każdym zakładzie powinna być osoba odpowiedzialna za koordynację działań w sytuacji wystąpienia szczególnego niebezpieczeństwa - apeluje burmistrz Berger.

Kolejnym zagrożeniem, o którym rozmawiali radni to powódź. Problemem wciąż pozostaje brak pieniędzy m.in. na systematyczne koszenie wałów. Każda jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ma przydzielone do ochrony poszczególne odcinki rzek i potoków. Jak zapewnia burmistrz, strażacy zostali wyposażeni w piły elektryczne do cięcia np. zwalonych drzew, a także dysponują odpowiednią ilością worków na piasek.

Więcej czytaj w Echu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.