czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 maja 2013
  • wyświetleń: 2607

Najpierw pożyczka, potem groźby

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o pozbawienie wolności swojego dłużnika i kierowanie wobec niego gróźb w celu zmuszenia go do zwrotu wierzytelności.

Mężczyzna zaciągnął niemałą pożyczkę u swoich wierzycieli. Termin spłaty długu już dawno minął, dłużnik nie chciał jednak słyszeć o spłacie swoich zobowiązań.

Z kolei pożyczkodawcy ani myśleli dłużej czekać na odzyskanie długu i zamiast sięgnąć po prawne instrumenty służące rozwiązaniu tej sprawy, postanowili wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Zaprosili dłużnika do jednego z mieszkań w centrum Czechowic-Dziedzic i groźbami usiłowali wymusić na nim zwrot gotówki. Na koniec zamknęli go w mieszkaniu, a sami wrócili do swoich firmowych obowiązków. Mężczyzna zdołał się uwolnić i w obawie o swoje życie i zdrowie powiadomił o zdarzeniu policjantów.

Czechowiccy policjanci zatrzymali obu sprawców wieku 39 i 44 lat. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które grozi im teraz do 5 lat więzienia.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.