Wiadomości

  • 23 maja 2013
  • wyświetleń: 10180

Pożar w Śląskiej Fabryce Kabli

W środę przed południem wybuchł pożar w Śląskiej Fabryce Kabli w Czechowicach-Dziedzicach. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Paliła się maszyna emalierska, z której pożar rozprzestrzenił się przewodami wentylacyjnymi do systemu wentylatorów mieszczących się na dachu budynku.

15 pracowników opuściło halę produkcyjną przed przybyciem straży. Strażacy ugasili pożar powstały w zakładzie przy pomocy gaśnic proszkowych, następnie przystąpiono do gaszenia pożaru systemu wentylatorów znajdujących się na dachu. W tym celu strażacy rozłożyli drabinę mechaniczną i z niej podawano wodę na źródło ognia. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono halę produkcyjną za pomocą wentylatorów.

Pożar w Śląskiej Fabryce Kabli · fot. Mirosław Jamro / Pressmix


W działaniach trwających ponad trzy godziny wzięło udział 16 zastępów straży pożarnej, w tym Wojskowa Straż Pożarna i zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Pszczyny. Straty oszacowano wstępnie na kwotę 50 tysięcy złotych.

ab / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.