Wiadomości

  • 24 maja 2013
  • wyświetleń: 16053

Napad na bank przy Sobieskiego

W piątek około godziny 12.30 dwóch zamaskowanych sprawców napadło na placówkę bankową przy ulicy Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Do jednej z placówek bankowych weszli dwaj zamaskowani i uzbrojeni mężczyźni. Sterroryzowali obsługę i obezwładnili klientów. Zażądali pieniędzy. Po otrzymaniu gotówki w wysokości ponad 2800 zł oczekiwali na otwarcie sejfu.

Nie spodziewali się, że na zapleczu banku znajdowały się dwie kasjerki, którym udało się uciec przez okno. Kobiety natychmiast zaalarmowały o zdarzeniu czechowickich policjantów. Dzięki temu już po chwili na miejscu pojawili się mundurowi. Na ich widok bandyci rzucili się do ucieczki. Wyskoczyli przez okno i pobiegli w dwóch różnych kierunkach.

W czasie pościgu policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych. Pierwszego z rabusiów dopadli niemal natychmiast. Drugiego zatrzymano po krótkim pościgu. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy śląska - 30-latek z Sosnowca i 29-letni mieszkaniec Zabrza.

W czasie ich przeszukania policjanci odnaleźli dwa pistolety. Odzyskali też całość zrabowanej gotówki. Zabezpieczono kominiarki i rękawice należące do sprawców. Bandyci zostali zakuci w kajdanki i doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Nazajutrz usłyszeli zarzuty. W sobotę pszczyński sąd na wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował obu mężczyzn. W przeszłości zatrzymani byli już karani za napady z bronią w ręku. Starszy z nich dodatkowo poszukiwany był listem gończym za wcześniejsze przestępstwa. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia mogą spędzić w więzieniu najbliższe 12 lat.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.