Wiadomości

  • 25 maja 2013
  • 30 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2754

Badania gospodarstw rolnych

Za nami:

Od 1 czerwca do 8 lipca na terenie całego kraju zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych na formularzu R-SGR.

Wyjazd na Targi Rolniczo-Leśne
W czerwcu ruszą badania struktury gospodarstw rolnych


Badanie będzie realizowane metodą reprezentacyjną, co oznacza, że spośród wszystkich gospodarstw w województwie śląskim, została wylosowana próba 12% (ok. 11 tys.) gospodarstw.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 grudnia 2012 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2013 (Dz. U. poz. 1391) Główny Urząd Statystyczny realizuje również w tym terminie także inne badania: pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej na formularzu R-KSRA, a także Ankietę Koniunktury w gospodarstwie rolnym na formularzu AK-R. Oznacza to, że gospodarstwo rolne może zostać wylosowane do każdego z ww. badań.

Celem badań jest pozyskanie danych na potrzeby kształtowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej oraz dostarczenie informacji pozwalających na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych, a także ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Wyniki badania służą również kształtowaniu polityki żywnościowej państwa, dlatego tak istotne jest pozyskanie rzetelnych informacji.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.