Wiadomości

  • 28 maja 2013
  • 4 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3818

Przyjrzą się władzom gminy

Za nami:

4 czerwca w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się spotkanie na temat praw mieszkańców. Jego inicjatorem jest organizacja Watchdog Polska.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Spotkanie poprowadzi prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej i kontroli społecznej, udzielający na co dzień porad prawnych w Sieci obywatelskiej - Szymon Osowski.

- Porozmawiamy o tym, że każdy mieszkaniec i mieszkanka ma prawo patrzeć władzy na ręce - mówi reprezentująca organizatora Monika Dziki. Jak dodaje, poruszone zostaną tematy analizy kosztów wywozu śmieci i ich dostępności, kwestie remontu dróg i imprez organizowanych przez miasto.

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Odbędzie się o godzinie 17.00 w Piwnicy Muz w Miejskim Domu Kultury.

Sieć obywatelska - Watchdog Polska (dawniej Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich) od 10 lat działa po to, aby obywatelki i obywatele wiedzieli, że mają prawo pytać władzę o ważne dla nich sprawy, żeby korzystali z tego prawa i żeby otrzymywali odpowiedzi. Chcemy także, aby dobrze poinformowani obywatele zabierali głos we wspólnych sprawach i aby mieli wpływ na decyzje i polityki, które ich dotyczą.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.