Wiadomości

  • 29 maja 2013
  • wyświetleń: 2835

15- lecie świetlicy "Zatoka"

W środę, 29 maja, w mieście rozpoczęły się obchody jubileuszu 15-lecia świetlicy dla dzieci i młodzieży "Zatoka". To niezwykłe miejsce dla wychowanków placówki.

Dla władz miejskich oraz zaprzyjaźnionych przedstawicieli placówek oświatowych wychowankowie "Zatoki" przygotowali program artystyczny oraz wystawę, na której pokazano własnoręcznie wykonane prace.

- Druga część jubileuszu - ze względu na m.in. warunki lokalowe - odbędzie się specjalnie dla rodziców, opiekunów, absolwentów oraz przyjaciół "Zatoki" - mówi kierownik placówki Magdalena Pawełko.

Przez 14 lat "Zatoka" jako placówka opiekuńczo-wychowawcza wsparcia dziennego była samodzielnym oddziałem. Od stycznia tego roku "Zatoka" jako świetlica dla dzieci i młodzieży należy do Ośrodka Pomocy Społecznej, do działu wspierania rodzin.

- Obecnie zapisanych jest 30 wychowanków w wieku od pierwszej klasy szkoły podstawowej do końca gimnazjum. Obecnie tworzy się również grupa młodzieżowa, czyli osoby do 23 roku życia - mówi kierownik Magdalena Pawełko.

Dla wielu podopiecznych "Zatoka" jest drugim domem. Tutaj mogą odrobić zadanie, porozmawiać, spotkać się z przyjaciółmi, a także uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach plastycznych, rękodzieła, a także ulubionych niemalże przez wszystkich zajęciach sportowych. Dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowują posiłek.

W rozmowie z nami kierownik "Zatoki" podkreśla, że dzięki codziennej pracy wychowawców, wśród dzieci i młodzieży umacniane jest poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości. Uczą się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

"Zatoka" czynna jest codziennie od godz. 14.00 do 19.00. W lipcu, świetlica zaprasza od 9.00 do 14.00. W czasie wakacji na uczestników czekają liczne atrakcje m.in wycieczki. W sierpniu placówka nie pracuje.

Zatoka obok świetlicy profilaktyczno-wychowawczej Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio Koło Nr 1 - jest jedyną tego typu placówka w mieście.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.